Ruční výroba náušnic a amuletů vyřezávaných z avokádových pecek

AMULETY

Amulety jsou zavěšeny na přírodní kožené šňůrce vyrobené v ČR. Zapínání je na háček z chirurgické oceli 316L.

Pecky jsou při schnutí povrchově upravovány směsí vosků a olejů. Některé amulety obsahují jantary nebo polodrahokamy různého původu. Při výrobě nejsou použita žádná lepidla ani jiné syntetické látky.

Obvod šňůrky je zvolen delší a lze snadno zkrátit na míru na přání. Zkrácení ale zvládne i každý sám, stačí hnědá nit (rádi Vám ji zašleme, připište, prosím, přání k objednávce).

Amulety jsou dodávány v papírové krabičce z recyklovaného papíru a v ručně šitém látkovém pytlíku z biobavlny s potiskem avokád. Proto jsou připraveny stát se dárkem a nebo Vám jen udělat radost do posledního detailu.

Náušnice

Nabízím náušnice na klasickém háčku nebo dříkách s kovovou a silikonovou puzetou. Kterou budete používat si tedy můžete zvolit, v případě zakutálení i nahradit. Komponenty jsou z chirurgické oceli 316L, pokud není uvedeno jinak.

Náušnice jsou vcelku mohutné a váhově odpovídají náušnicím dřevěným. Pokud nejste na váhu náušnic mimořádně citliví, neměla by Vám jejich váha překážet.

Náušnice jsou dodávány ve speciálním dárkovém balení tak, jako amulety i sady.

E-SHOP

O peckách

Takřka všechny pecky pochází z bio avokád, z nichž většina pochází z komunitní zahrady v Andalusii (od dodavatelů nejlahodnějšího španělského olivového oleje olivac.net).

Avokádová pecka má pod vnitřní slupkou dvě poloviny. Šperky se vyrábí vyřezáváním nožíkem nebo rydly do tohoto srdíčka.

Při výrobě nejsou použita žádná lepidla, kameny přirozeně usychající avokádo obejme.

Vyřezaná pecka schne několik týdnů a tu tam je promazána olejem a jsou průběžně dolaďovány detaily jejího vzoru.

Výsledný amulet nebo náušnice váží jen pár gramů, asi jako amulet ze smrkového dřeva.

Avokádová pecka není nikterak jedovatá. Sama o sobě je dokonce zdravá, prášek z ní se používá jako potravinový doplněk. Amulety jsou sice leštěny přírodními oleji a vosky, ale konzumace amuletů je zbytečný luxus na talíři.

Pecky nejsou nijak zvláště náchylné, snesou déšť, pokud jsou následně vysušeny. Při běžném nošení k jejich opotřebení dochází asi jako v případě dřevěných šperků. Nesnesou vzteklé třískání o dveře, jak se ukázalo při crash testu, který provedla tříletá dcera. Výbornou odolnost mají amulety bez kamene.

Náš příběh

V létě 2019 jsme se přestěhovali z paneláku do hor, protože jsme chtěli dopřát našemu malému autistovi důstojný život. Péče o něj zabere hodně času a sil. Stala jsem se tedy sama sobě šéfem. Nabízím psychologickou pomoc, učím se poznávat luční byliny, pečuji o rodinný krb, píši o našem životě blog divnozenka.cz a v neposlední řadě tvořím. Do ruky mi padly avokádové pecky, z nichž mi dělá radost vytvářet ozdoby pro lidi se vztahem k přírodním materiálům. Snažím se o maximální šetrnost k přírodě a originalitu. Nejsou dva stejné amulety. Každý tvořím s jinou emocí, teď a tady a otevřeného okna, za nímž se snáší na protější louky déšť. Vytvářím amulety s díky za to, že mohu být tady a teď. Dělat, co dělám ráda a dělat to i pro vás. Ať je to psycholožka na telefonu, ženská, která vám ráda uvaří čerstvě mletou kávu, divnoženka, která odsype kolemjdoucímu trochu sušené mateřídoušky, nebo vám vytvoří amulet pro radost.  Díky, že vás mám.

Eliška Divnoženka Antošová

Provozovatel

Mgr. Eliška Antošová
Štěpanická Lhota 3
514 01 Benecko

IČO: 75239400
Nejsme plátci DPH

Kontakt

Telefon: +420 604 232 197
E-mail: info@mapanebe.cz

Obchodní podmínky

© Eldokádo 2020. Všechna práva vyhrazena. ® Eldokádo.